Výškově stavitelná deska pro horní frézu UJK
Dodavatelé Výrobci

Akce

Řemeslo Praha Praha 9

Veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků probíhá od roku 2013 souběžně s veletrhy Střechy Praha a Solar Praha a stal se největším českým setkáním řemeslníků. Veletrh přibližuje řemeslo mladým lidem, ale i všem ostatním, aby se z něj stal opět respektovaný i finančně výhodný obor.

OBOROVÉ ČLENĚNÍ veletrhu Řemeslo Praha
Nástroje – nářadí ruční a elektrické – stroje – spojovací materiály – manipulační a transportní technika – pracovní vybavení – oděvy, obuv, doplňky – bezpečnostní vybavení a ochranné pomůcky – software – řemeslné cechy a svazy – vzdělávání, rekvalifikace, školení – poradenství – odborná literatura – řemeslné tradice – muzea a historické sbírky.

CÍLOVÁ SKUPINA
Veletrh pravidelně navštěvuje odborná veřejnost, realizační firmy, zástupci stavebních firem, izolatéři, pokrývači, klempíři, tesaři, malíři a další řemeslníci, majitelé rodinných domů či bytů, provozovatelé veřejných budov a široká veřejnost.

Rok 2016 vyhlášen jako ROK ŘEMESEL!

- Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (dále AMSP), hlavní partner veletrhu, pokračuje v ofenzivě na podporu drobných živnostníků a vyhlašuje rok 2016 jako ROK ŘEMESEL
- navazuje tím na svou dlouhodobou aktivitu Fandíme řemeslu (více viz níže)
- v roce 2016 představí AMSP za podpory rozhodujících institucí a médií v ČR na desítkách akcí řemeslo jako klíčový nástroj pro udržení obslužnosti regionů i zajímavou volbu pro mladou generaci
- předkolem Roku řemesel bude velká podzimní kampaň, zaměřená na řemesla v regionech a proběhne též slavnostní vyhlášení Roku řemesel na 13. ročníku Dne podnikatelů České republiky (3.11.2015)
- v lednu 2016 bude na veletrhu Střechy Praha/Řemeslo Praha vyhlášeno Ocenění za řemeslný počin 2015, spojené v partnerství s Komerční bankou s vyplácením finanční částky těm, kteří dlouhodobě přispívají k rozvoji řemeslného fortelu a dovednosti. AMSP ČR připravuje po celou dobu veletrhu v lednu 2016 doprovodný program na aktuální témata (kvalita konkrétních řemesel v ČR, trendy v porovnání se zahraničím, jak si vybrat řemeslníka, perspektiva řemesel..).
- v dalších měsících budou akce spojené s řemeslnými aktivitami v jednotlivých regionech pokračovat, včetně dalších kroků pro vylepšení Živnostenského zákona s dopadem na řemeslníky. Součástí bude i řada grantů, publikací, průzkumů spokojenosti spotřebitelů a příprava státních podpor pro zahájení a udržení řemeslné činnosti.

FANDÍME ŘEMESLU – vize a hlavní pilíře projektu, prezentace na veletrhu
- dlouhodobý projekt na podporu řemesel v ČR, který v roce 2014 zahájila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
- cílem je vytvořit všem klíčovým cechům zázemí a jednotnou komunikační platformu vůči všem legislativním či exekutivním institucím, podpora kvality, certifikátů a validací profesní dovednosti, spolupráce s učňovskými středisky a mentoring učňů.
- společná expozice řemeslných cechů na veletrhu Řemeslo Praha 2016
- Ocenění za řemeslný počin roku 
- přednášky a semináře pro živnostníky, řemeslné firmy a širokou veřejnost 

Další aktivity na veletrhu
Ukázky řemesel, novinky z oblasti nářadí a dalšího řemeslného vybavení
Soutěž Cechu KPT ČR o nejlepší klempířské, pokrývačské a tesařské dílo
Historické nářadí v muzejních expozicích
Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze

Více ZDE

Souběžně probíhají veletrhy:

FOR PASIV, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, 1. postupové kolo SUSO

Webový portál Stolaři-Truhláři.cz je mediálním partnerem soutěže SUSO (soutěžní přehlídky stavebních řemesel).

Zpět
 
Řezbářský nůž Flexcut
Bench dog
Čelisťový supersvěrák Triton
Úhlová pokosnice MasterBox