Veletrh Střechy Praha 2022
Dodavatelé Výrobci

FELDER má kompletní program pro olepování

Firma Felder rozšířila a na poslední výstavě WoodTec v Brně představila kompletní nabídku olepovaček hran.

 

p_m_g300_01_50_400

Pro malé a střední firmy je připravena řada FELDER, která začíná stroji s označením G 200 a G 300. Tyto stroje vynikají díky posunu materiálu pomocí širokého dopravníkového pásu, přesnému nanášení lepidla na dílec rýhovaným válečkem, kapování materiálu načisto zepředu i zezadu a možností leštění a rovněž se vyznačují výborným poměrem cena/výkon.

 

 

 

Novinkou je typ G 400, který vyplnil mezeru v typové řadě FELDER před stroji G 500. Jedná se již o stroj s článkovým dopravníkem a rychlostí posunu 9 m/min. Stroj je vybaven nanášením tavného lepidla, přesným kapováním pomocí pilových kotoučů, frézováním horní i spodní hrany nalepeného hranovacího materiálu frézami poháněnými vysokofrekvenčními motory, rádiusovou cidlinou či plošnou cidlinou,samozřejmostí je i možnost volby leštících kotoučů.

p_m_g400_2009_01_50_400_01

Následné typy olepovaček FELDER G 500 a G 560 pro olepování materiálů o výšce dílce 8 – 60 mm jsou v nabídce již delší dobu. Jedná se o výkonné stroje s kompletním vybavením, které ale neměly doposud možnost rožkovacího agregátu.p_m_g570_2009_01_50_400_01 Tento agregát nově nabízí novinka G 580 a G 570. Stroje řady 500 jsou nyní navíc vylepšeny masívní litinovou dvoukotoučovou kapovací jednotkou s lineárním vedením pod úhlem 45° a s naklápěním pilových kotoučů. Specialitou jsou zdvojené pilové kotouče pro zaříznutí tenkých hran pod úhlem 20°. Olepovačka G 560 je vybavena předfrézovací jednotkou s výškově stavitelnými nástroji s dvojitým diamantovým ostřím, robustní třírolnovou předpruženou přítlačnou jednotkou a vyznačuje se v této třídě svojí jedinečnou cenou. I tyto stroje lze dovybavit na přání rádiusovou cidlinou, plošnou cidlinou nebo leštícími kotouči.

 

Značka Format-4 zaměřená na větší a průmyslové firmy představila na výstavě také dvě novinky.

Olepovačky perfect 610 a 710

p_m_perfect710_emotion_50_400Olepovačka 710 e-motion nebo x-motion má v nabídce kompletní vybavení pro olepení hrany. Dílce o výšce do 60 mm jsou dopravovány článkovým dopravníkem rychlostí 12 m/min. Dílce jsou ze shora přitláčeny přítlačným trámcem s dvojitou kolečkovou dráhou zajišťující rovnoměrné rozložení přítlačné síly na obrobek. Lze nalepovat hranovací materiál o tloušťce 0,4-3 mm, či nákližky do 10 mm. Jednotlivé agregáty jsou v následujícím řazení – předfrézovací jednotka se dvěma protiběžně se otáčejícími se frézami s výškově stavitelným dvojitým diamantovým ostřím, infra lampa pro předehřev olepovaného materiálu zajišťující lepší ulpění lepidla, nanášecí jednotka, pneumaticky předpružená přítlačná jednotka s poháněnou velkou přítlačnou rolnou a dvěma menšími kónickými válečky pro pečlivější přimáčknutí hrany, dvoumotorová kapovací jednotka pohybující se po lineárním vedení s možností naklápět kotouče o 15°, masivní litinová dvoumotorová frézovací jednotka s vysokofrekvenčními motory, rožkovací agregát i pro post- a softformingové dílce s pracovní výškou do 60 mm, pneumaticky přiřaditelné rádiusové cidliny, pneumaticky přiřaditelné plošné cidliny, leštící jednotka s postřikem. Stroj lze vybavit postřikovacími jednotkami antistatického, separačního, kluzného či leštícího roztoku.

p_d_g560_2008_01_50_400

p_d_perfect_710_08_50_400

Zásobník lepidla o obsahu 1,5 kg je na vnitřní straně z důvodu snadné údržby pokryt teflonovou vrstvou a je celý včetně nanášecího válečku rychlovýměnný. Lze jej bez použití nářadí velmi snadno vyměnit za jiný s obsahem např. PUR lepidla nebo s jiným odstínem či jinou barvou lepidla.

p_d_perfect_710_04_50_400 p_d_perfect_710_05_50_400

Celý stroj je velmi tuhé konstrukce a všechny agregáty jsou umístěny na litinových segmentech.p_d_g580_2009_05_50_400 Tato konstrukce umožňuje ovládání jednotlivých agregátů elektromoricky nebo pneumaticky na dálku z přehledného barevného dotykového10,4“ řídícího panelu vpředu stroje. Přesnost nastavení ve dvou osách je v tomto případě na 0,01 mm. Pro obsluhu to znamená, že všechny agregáty ovládá na dálku a nemusí nic mechanicky nastavovat v pracovním prostoru stroje. Při změně hrany se pouze z paměti stroje vyvolá požadované nastavení pro příslušnou hranu.

 

 

 

 

 

 

 

Prospekty k výše popisovaným strojům si můžete vyžádat na www.felder.cz nebo info@felder-group.cz

Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Co u nás na portálu Stolaři-Truhláři.cz najdete
kreg
Lepidla Titebond
Bench dog