Triton fréza v setu
Dodavatelé Výrobci

Výpověď bez udání důvody zlepší vztahy na pracovišti a většině zaměstnanců se uleví

Možná jste to zažili. Nepříjemný kolega nebo nepříjemná kolegyně. Cesta na služební cestu s dotyčnou osobou? Hrůza! Výjezd na montáž? Děs! Sedí vedle vás ve stejné kanceláři a jsou problém pro celý kolektiv. Vy stále marně chodíte za šéfem nebo šéfovou a žádáte ať už se konečně této osoby vaše firma zbaví! A odpověď je stále stejná: Vydržte… Proč je tomu tak? Velmi často i proto, že šéf/šéfová počítá co bude jeden „výhazov“ firmu stát! A jak to vlastně celé legálně udělat?

AČN by přivítala, aby se práva zaměstnance a zaměstnavatele alespoň částečně srovnaly. Aby bylo možné ukončit pracovní poměr, bez přistoupení k oboustranně ponižujícím procedurám a vymýšlení různých důtek, výtek, nadbytečnosti nebo rušení pracovních míst. Právo ukončení pracovního poměru bez udání důvodu má nyní pouze zaměstnanec, nikoliv zaměstnavatel. A to není vyrovnaný poměr.

Je až s podivem, s jakou zarputilostí odborová centrála ČMKOS hájí pochybné právo zaměstnance obdržet důvod výpovědi. Byť samozřejmě tento stav může vést k právní bitvě zaměstnance se zaměstnavatelem, kterou stejně ve finále zaplatí zaměstnanci, kteří ve firmě zůstanou. Odbory svým přístupem často hájí zaměstnance, o které nemají sami pracovníci v kolektivu zájem a jdou tak ve svých cílech proti většině jiných pracovitých, svědomitých a motivovaných zaměstnanců. Je smutné sledovat, jak se odbory ve snaze zalíbit se všem snaží hájit flákače a věčné rebely.

Odstraněním povinnosti zaměstnavatele udávat důvod výpovědi by se v naší legislativě zmírnila nerovnost. Zmírnění by přineslo efekt v podpoře podnikání a hospodářského růstu. A možná by ve firmách zbylo více finančních prostředků na ty, kteří opravdu pracovat chtějí. Je ovšem fér říci, že odstranění udání důvodu ukončení pracovního poměru výměnou za desetiměsíční odstupné, jak zaznělo v některých návrzích je nesmyslné. Tak vysoké odstupné rozhodně není možné vyplácet ve výrobních provozech. Nárok na výpovědní dobu i odstupné by měly zůstat bez změny.

O Asociaci českých nábytkářů:
Řádnými členy Asociace českých nábytkářů jsou společnosti zaměřené na výrobu nábytku, které dbají na své renomé a drží se zásad poctivého podnikání. Členové AČN jsou vázáni morálním kodexem člena. Asociace českých nábytkářů od svého vzniku podporuje v České republice prodej kvalitního nábytku a poskytování kvalitních služeb vztahujících se k nábytku. Asociace českých nábytkářů je správcem značky Česká kvalita – Nábytek a vydavatelem e-letteru O NÁBYTKU, který naleznete na stránkách www.onabytku.cz . Asociace českých nábytkářů je významným partnerem pro zastupování požadavků podnikatelů z oboru výroby nábytku.

Ing. Tomáš Lukeš
tajemník Asociace českých nábytkářů

Zdroj: Tisková zpráva Asociace českých nábytkářů (AČN) ze dne 9.5.2024

Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Najděte si práci na Jooble
frézy na rybinový spoj
Přítlačný hřeben Milescraft
Přítlačná svěrka Rockler