Řezbářský nůž Flexcut
Dodavatelé Výrobci

Aby byla práce v horkých dnech snazší

Letní dny jsou zde. I v nich musí firmy a řemeslníci pracovat naplno, aby stihli realizovat všechny zakázky, které se během jara opozdily. Horko nemusí být překážkou v tom, aby byla nová obecní budova, dřevostavba, komerční logistická hala dokončena včas. Jen je třeba zaměřit se na to, co dokáže profesionálům ulehčit práci nejen pod širým nebem. Sázka na lehké materiály a udržování komfortu prostřednictvím regulace vlhkosti a teploty při práci může být klíčovým prvkem, který při namáhavých činnostech v letním období může výrazně pomoci. Právě taková řešení najdete v české síti PROFI ODĚVY, která se zaměřuje na to, aby profesionálům nejen v manuálních a technických profesích poskytovala to nejlepší vybavení, oděvy i obuv.

Technologie 37.5® pro odvod vlhkosti a ideální pocitovou teplotu

Řada pracovních oděvů LiteWork švédského výrobce pracovních oděvů Snickers Workwear byla vyvinuta přesně pro náročné letní podmínky, jimž dominují teplotní extrémy. Do každého oděvu LiteWork je aplikována dynamická termoregulační technologie 37.5®, která má za úkol zlepšit odvod vlhkosti od pokožky.

Jak funguje? Je založena na fyzikálních vlastnostech částeček vulkanického písku, které mají na svém povrchu miliardy mikropórů a zvětšují tak plošnou velikost materiálu. Tyto částečky jsou poháněny tepelnou energií lidského těla. Pokud se potíme, využívají tuto energii k odvodu potu od pokožky a následně pryč z oděvu. Výsledkem je efekt ochlazení. A naopak, je-li nám chladno a pot se na povrchu kůže nevyskytuje, umí částečky energii lidského tepla zadržet, čímž nás za studených dní zahřívají.

Z výsledků testování Dr. Gregoryho Haggquista, Ph.D., který je otcem této technologie, vzešly zajímavé poznatky: sportovci nosící materiál obohacený o tuto vychytávku dokáží zlepšit svůj výkon až o 26 % anebo se na maximu svých možností udržet až o 10 minut déle. V praxi to znamená, že v pracovním oděvu s technologií 37.5® na stejné úkoly vynaložíte méně energie, kterou byste jinak museli spotřebovat na tepelnou regulaci vnitřního prostředí organizmu. Název 37.5® je odvozen právě od vědeckého poznání. Ideální vnitřní teplota těla činí 37,5 °C a mikroklima při pokožce by mělo optimálně dosahovat relativní vlhkosti 37,5 %.  Technologie tato optima umí udržet. Navíc je zabudována do nitra vláken, takže zůstává stabilní a stejně účinná po celou dobu životnosti oděvu, bez ohledu na to, kolikrát tričko, kalhoty či bundu perete. Umí také pohlcovat pachy, to znamená, že napomáhá uchovat si svěží pocit déle. Molekuly pachu se ale z oděvu během praní a sušení se opět uvolní.

Technologii 37.5 doplňuje u kalhot Snickers Workwear také systém odvětrávání kolenních jamek Mechanical Air FlowTM. Podkolenní partie jsou opatřeny speciálními průstřihy krytými síťovinou. Díky tomu pokožka pod oděvem lépe dýchá a dochází k ještě rychlejšímu odvodu vlhkosti.

V řadě LiteWork najdete řemeslnické kalhoty s pouzdrovými kapsami i bez nich, kalhoty „pirátky“ se tříčtvrtinovou délkou nohavice nebo příjemné a prodyšné kraťasy.

Cordura® a Rip-stop rastr: Tkaniny, které vydrží

Oblečení  LiteWork se vyznačuje celou plejádou dalších užitečných vlastností. Výrobce vybral materiály, které jsou lehké a příjemné pro pokožku. To je důležité zejména v teplých dnech, protože každý gram zátěže navíc unavuje. Kalhoty, pirátky i kraťasy jsou zhotovené z látky Rip-stop, která má rastr zatkaný tak, aby se při případném natržení otvor v oděvu nerozšiřoval. Jeho okraje se jednoduše uzamknou.

Pro ideální volnost pohybu je sed zhotoven z pružného materiálu Cordura®, který je extrémně odolný v tahu, přestože je elastický, a poradí si i s dalšími typy mechanické námahy. Tento materiál původně vyvinutý pro armádní účely je velice lehký a neohrozí jej ani voda. Cordurou® jsou proto zpevněny exponované partie – například zakončení nohavic, kolena nebo kapsy. Právě kapsy tak neutrpí, i když je bohatě nakládáte různými předměty, např. šroubky. Navíc se váha naplněných kapes díky speciálnímu střihu rozkládá na opasek. Tím je dosaženo nejen většího komfortu při nošení, ale zvýšení životnosti kapes.

Ochrana kolen se systémem KneeGuard Pro

Kalhoty i pirátky jsou vybavené systémem KneeGuard Pro. Jedná se o speciální kapsy na vložení kolenních chráničů do kalhot, v nichž můžete chrániče zafixovat pro ideální ochranu a pohodlí do jedné ze tří poloh. Navíc jsou kalhoty opatřeny expanzními záhyby, které jsou tvarované pro pohodlné klečení. Kalhoty tak před každým manévrem na kolenou nebudete muset znovu a znovu popotahovat.

Kalhoty LiteWork: Až 41 velikostí, dokonce modely s reflexní úpravou

Kalhoty jsou dostupné až v 41 velikostech, s prodlouženou, dvakrát prodlouženou nebo zkrácenou délkou nohavic. Pokud potřebujete oděv s vysokou viditelností, můžete se spolehnout na kalhoty a pirátky LiteWork v reflexní úpravě, které odpovídají druhé třídě viditelnosti podle EN 20471 nebo kraťasy, které odpovídají třídě první.

Do rodiny LiteWork spadají také funkční trika nebo bundy, které vás nezklamou za větrného počasí a v kombinaci s mikinou zvládnou i kolísavé teploty.

https://www.profi-odevy.cz/

https://www.facebook.com/Profiodevy

PROFI ODĚVY je značka zabývající se především prodejem vysoce kvalitního pracovního oblečení, obuvi a nářadí určeného řemeslníkům a profesionálům z nejrůznějších oborů, ale myslí také na ty, kteří si aktivně užívají volný čas. Provozuje e-shop a čtyři kamenné prodejny. Je výhradním dovozcem a distributorem světových značek Snickers Workwear a Dunderdon (oděvy), Toe Guard a Solid Gear (obuv) či Hultafors (nářadí) pro Českou i Slovenskou republiku. V portfoliu PROFI ODĚVY jsou dále zařazeny značky Pfanner a Protos Integral (vybavení pro práci v lesním hospodářství a arboristiku). Všechny výrobky v sortimentu se vyznačují vysokou přidanou hodnotou a kvalitou. Stojí za nimi precizní technologický vývoj, důraz na ergonomii a náročné testování přímo v rukou profesionálů. Perfektní funkčnost každého produktu je doladěna promyšleným designem. Rodina produktů prodejní sítě se v roce 2018 rozrostla o „brand“ reprezentující sportovní eleganci pro volný čas a závodního ducha – kolekci Red Bull Racing Formula One Team. Značka PROFI ODĚVY byla založena v roce 2006. V roce 2014 ji převzala ryze česká společnost AC-T servis, spol. s r. o., která ji na českém a slovenském trhu úspěšně rozvíjí.

www.profi-odevy.cz

Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Přípravky Milecraft pro truhláře i kutily
Hoblovací kotouč na dřevo do úhlové brusky
Set na lepení Rockler
Fréza na dřevěné obložení Habilis