Terrapolis časopis Hlavní Banner
Dodavatelé Výrobci

KARÁSEK – VÝROBA NÁBYTKU - OCENĚNI INVESTICÍ ROKU

V kategorii „Malé podniky a drobné podniky“ byla v letošním roce na návrh odborné komise oceněna Asociací českých nábytkářů společnost: KARÁSEK - výroba nábytku, za investici:

Centrální odsávaní v kombinaci s kotlem na ekologické spalování zbytků z výroby, nová olepovačka s PUR technologií a Aertec technologií, CNC vrtací a frézovací centrum, automatický sklad s CNC pilou, širokopásová bruska, CNC vrtačka s nastřelováním kolíků.
 
 


Luboš Karásek, majitel firmy říká: „Pro nákup technologií jsem se rozhodl hlavně z důvodu, že stávající technologie již dosluhovala a investice byla téměř nutností. Do technologie jsme investovali cca. 1 milion eur“. „Pořídili jsme si centrální odsávaní v kombinaci s kotlem na ekologické spalování všech našich zbytků laminovaných třískových desek, pracovních desek, kartonů apod. Výrazně se tím zkvalitnilo prostředí ve výrobě. Máme nižší prašnost, snížili jsme hluk. Zakoupili jsme novou olepovačku s PUR technologií a Aertec technologií. Tím jsme dosáhli výrazně vyšší kvalitu nalepených hran a zvýšili jejich vodotěsnost. Dále CNC vrtací a frézovací centrum, což nám přineslo zvýšenou přesnost dílců. Můžeme vrtat a frézovat pod jakýmkoli úhlem. Automatický sklad s CNC pilou přinesl zvýšenou kvalitu řezu. Nyní nedochází k poškození materiálu a hlavně máme evidenci zbytků. To znamená výraznou úsporu materiálu. Širokopásová bruska zaručuje vysoce kvalitní broušení dýky, laku apod. CNC vrtačka s nastřelováním kolíků přináší zvýšení produktivity práce při spojování nábytkových dílců“.
 


Pan Karásek na otázku co vám technologie přinesla odpověděl: „Zlepšení kvality výroby, zvýšila produktivitu práce, výrazně navýšila kapacitu výroby při stejném počtu zaměstnanců“. Proč jste se pro investici rozhodli? „Automatizace, a zkvalitnění výrobku je jediná cesta uspět v konkurenci“. Ušetří nové technologie lidi ve výrobě? „Ano. Minimálně dva lidi“. Zlepší se kvalita? „Lepení hran PU technologií zaručuje vodotěsnost hran a pro výrobu kuchyní a koupelnového nábytku to bude do budoucna nutnost“.

Zdroj: AČN
Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Najděte si práci na Jooble
Set na lepení Rockler
Zakázková výroba nástrojů na dřevo
Universální šablona Rockler na pojezdy šuplíků