Mobilní stanice KREG pro okružní pily
Dodavatelé Výrobci

Podkroví činžovního domu v centru Prahy se proměnilo v netradiční zázemí skupiny Near & Dear

Komunikační skupina Near & Dear nově sídlí na pražských Vinohradech na adrese Americká 36. Ve spolupráci se studiem edit! architects zrekonstruovali neutěšené podkroví a suterén činžovního domu na open space  vycházející z principu udržitelnosti. Interiéru nových designových kanceláří pro zhruba 70 lidí dominují černé kovové industriální prvky, prosklené dveře, umělecká díla, barevné stolní desky a závěsy z recyklovaných materiálů.

„Růst naší skupiny si vyžádal přestěhování do větších prostor, který by zároveň odrážel hodnoty firmy a byl by co nejvíce dostupný našim klientům.Společně s architekty jsme kladli důraz na vytvoření příjemného a inspirativního pracovního prostředí kreativní skupiny, který reflektuje udržitelné principy. Pro zařízení interiéru jsme se rozhodli využít mimo jiné i recyklovaný materiál, a to nejen pro jeho environmentální kvality, ale také designový a neotřelý vzhled. Veškeré vybavení jsme pečlivě vybírali tak, aby se navzájem doplňovalo a vytvářelo harmonický celek,” říká Partner Near & Dear Group Piero Sestak.

Výsledkem renovace je open space s prosklenými stěnami, ve kterém se vyjímají vzorované stolní desky z recyklovaných plastů od Plastic Guys a barevné závěsy z recyklovaného textilu Klatex, které dle potřeby oddělují otevřené prostory a zároveň pomáhají zlepšovat akustiku. Nad pracovními plochami z dubových desek DUBA hardwoodjsou zavěšené dřevěné modulární nástěnné desky Pegboards. Úložný prostor v celých kancelářích zajišťují barevné kovové skříňky MustardMade. Jedinečnost interiéru zdůrazňujíumělecká díla Davida Krňanského, se kterým se jednotlivé malby osobně vybíraly, aby seděly do celkového vizuálního konceptu celého místa.

Pro vyřízení pracovních telefonátů mohou lidé využít akustické sedací soupravy značky Ahrend nebo vyjít na čerstvý vzduch na dvě prostorné terasy. Stěžejním místem nových kanceláří je společenská místnost s volně loženým nábytkem a nerezovou kuchyní, která je stejně jako koupelny vybavená produkty GROHE. Prostor slouží k občerstvení, odpočinku, ale i k neformálním jednání či jako dočasné pracovní místo. K dispozici mají lidé také místnost vybavenou polohovacími stoly, které umožňují při práci střídavě sedět a stát, díky nimž se dá předejít nepříjemným následkům spojeným s dlouhým sezením.

„V první fázi rekonstrukce jsme odstranili nepotřebné stěny a dřevěné příčky nahradili novými z oceli a skla, čímž se celé podkroví prosvětlilo a propojilo v jeden funkční prostorný celek. Pevné součásti kanceláří, jakými jsou schodiště, skleněné příčky, osvětlení, podlahy, kuchyně a koupelny, jsou v poměrně konzervativním stylu. Avšak materiály a vybavení užité v interiéru dávají tušit kreativitu a charisma, které jsou pro klienta přirozené a vlastní. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na vytváření příjemného pracovního zázemí pro moderně smýšlející tým,” říká Vítek Danda z edit! architects.

K novému sídlu skupiny patří také suterén, kde je umístěné Studio A36, jehož součástí je plně vybavený ateliér a zázemí, které umožňuje odbavit vše na jednom místě od preprodukční práce, pořádání castingů, kostýmních zkoušek nebo PPM, přes studiové focení a natáčení.

S novými kancelářemi se komunikační skupina Near & Dear, pod kterou spadá pět agentur - audiovizuální produkce VNV Productions, designové studio Semibold, kreativní agentura Story TLRS, PR agentura Topic PR a vývojáři Make it Run, rozhodla přihlásit do soutěže Interiér roku a také do sedmého ročníku soutěže Kancelář roku, jejímž cílem je ohodnotit firmy, které investují do zaměstnanců skrze své prostory.

O skupině Near & Dear:
Pražskou skupinu Near & Dear tvoří na 70 profesionálů z oborů napříč komunikačním mixem. Spojuje digitální kreativce Story TLRS, píáristy Topic PR, audiovizuální produkci VNV, designové studio Semibold a vývojáře Make it Run. Specializací skupiny je kreativa, obsah, digitální kampaně, PR a media relations, foto/video produkce, branding, design, vývoj webů a aplikací. Na začátku roku 2022 se skupina rozdělila na dvě části. Communications, pod kterou spadá všech pět komunikačních agentur a vede ji Šimon Vodrážka, a na část Ventures, která se věnuje investicím do vlastních projektů, vedení má na starost Piero Sestak.

Zdroj: TZ 14.3.2023

Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Hedue
Oblíbené posuvky a přípravky RIPPER
Fréza na dřevěné obložení Habilis
Bench dog