Terrapolis časopis Hlavní Banner
Dodavatelé Výrobci

Pomozte přispět na zázemí pro betlemáře financováním přes "Startovač"

Pomůžete mi vytvořit zázemí pro vytváření dřevěných soch v životní velikosti?

Jistě znáte pojem crowdfunding (česky skupinové financování nebo davové financování) je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce požadované pro realizaci předmětu financování. To jsem si půjčil z Wikipedie. I já se snažím najít prostředky tímto způsobem.

Založil jsem si projekt Zázemí pro betlemáře na Startovači a teď bych byl vděčný za Vaši podporu.

Není nutné vkládat velké obnosy, stačí 100 Kč. Když bude takových, jako třeba nyní vy, dalších 599 co přispějí 100 Kč, projekt bude naplněn.

Pro ty co by se snad rozhodli přispět větší částkou, jsou připraveny dárky. Nic není zadarmo.

 Jak na to? Přímo na projekt se dostanete přes tenot odkaz Zázemí pro betlemáře, kde uvidíte i stav, jak si vede. Přispět můžete rovnou přes tento odkaz Přispět, kde zadáte libovolnou částku a zvolíte zůsob platby.

100 Kč můžete poslat také formou sms. Pošlete text START 12446 na číslo 90211.

Předem moc díky. Radek Zdražil
Podrobnější informace níže.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sochu v životní velikosti na zelené louce zkrátka nevyrobíte. No, jednu jo, ale jak je jich už více, jde to těžko. Zájem o dílka větších rozměrů přibývá a zázemí je nevyhovující. Krytá dílna s jeřábkem by mou práci s velkými špalky hodně usnadnila a urychlila.

P.S.: Radost bude dvojnásobná, neboť uděláte šťastnou i mou partnerku, které bych vrátil kus uklizené zahrady :)

Práce s velkými kmeny při tvorbě soch v životní velikosti není snadná, to mi po shlédnutí videa dáte jistě za pravdu. Když se k tomu ještě přidají rozmary počasí, protože svou "dílnu" máte máte všude na zahradě, postavíte nad rozpracovanou dřevořezbu stan, který v zápětí odnese vítr. Ten znovu postavíte a vítr zase foukne. Co dříve? Držet stan nebo řezat. Opracovávat dřevo ustavené v neměnné stojací pozici taky není úplně ideální. Přesto se snažíte aspoň trochu s tím špalkem pohnout a lupne vám v zádech. Při opracování je nutné kmen různě natáčet, naklánět, sem tam položit, což u takového 500 kg vážícího špalíku dost dobře nejde.

Takhle nějak hrůzně, viz foto níže, to teď vypadá.

startovac-03.jpg

Co by mi pomohlo?

Pomohlo by mi vybudovat zastřešenou dílnu, přesněji betelné zastřešení s jeřábkem, který mi jednak kmen do dílny přitáhne a jednak pomocí něj můžu pak s kmenem mnohem snadněji manipulovat, přesně jak potřebuji. Není třeba budovat žádnou halu, zcela postačí v půdorysu 3,5 x 4,5 metru zastřešení, které mě schová před rozmary počasí, budu v něm moci bez problému vyřezávat sochy i přes 2 metry vysoké a pomocí zavěšeného jeřábku s kmenem hravě manipulovat. Materiál na výstavbu jsem zvolil jak jinak, dřevo a podlahu modřínovou. Kdo by taky klečel na betonu :)

Tak tady můžete vidět, jak v praxi vypadá provizorní zastřešení (stan jsem ani nevytahoval, protože foukalo).

provizorní zastřešení

O čem sním a co je můj cíl?

Krom jiných projektů, které přicházejí dík přízni osudu, bych chtěl vytvořit betlém v životní velikosti. Betlémy má asi každý rád a já taky. Je to něco, co k Vánocům neodmyslitelně patří, co má asi každý doma, ať už malý nebo větší, papírový nebo dřevěný. A já bych chtěl velký, ten největší. Udělat nejen betlém, ale oživit v každé z osob a zvířeti příběh. S novou dílnou by se nejen výrazně zlepšily podmínky pro mou práci, ale tomu svému snu bych byl zase o kus blíž.

Co vše jinak dělám?

Nejsem "jen" řezbář. Nejdříve byly kresby a jsou dodnes. Kreslím portréty na přání dle fotek, ale nejen portréty. V podstatě kreslím vše, ale vše na přání. Na vlastní tvorbu už není prostor. Stránky s mými kresbami můžete nalézt zde - Kreslení na přání. A to je také jedna z odměn, která na vás bude čekat v případě vaší podpory.

Mou řezbářskou tvorbu můžete vidět na webu věnovaném čistě dřevořezbě.

Komu se však nechce prodírat tím množstvím fotek, pak aspoň něco malinko níže.

Krásná práce, tady je vidět to hrubé ořezávaní, jak já říkám - fáze gyros, naštětí svítilo sluníčko

drevorezba-komensky-skola-radekzdrazil-2018-02.jpg

A tady už je hotovo - asi poznáváte. Do současnosti vsazený J. A. Komenský (ten vpravo samozřejmě)

J. A. Komenský

Dle fotek vyřezaná skutečná osoba. Prý se podoba zdařila.

Socha dle fotky

Když se částka vybere?

Částka, pokud si mi ji podaří vybrat, bude celičká využita na stavbu přístřešku a pořízení jeřábku. Možná se vám ta částka zdá nízká, na tak velký záměr. Tak předně, nečekejte střechu a jeřáb jak v loděnici :) Nejsem ani tak náročný, abych stavěl něco obrovského. Vše postupně. Taky jsem začínal jen s jedním dlátkem ;)

Chcete se se mnou na tomto projektu podílet?

Pokud vás to..., ne to, pokud jsem vás já zaujal a přispějete třeba částkou 450 Kč, bude vaše jméno vyryto na čestné desce, která bude umístěna na přístřešku. A pěkně v dubu, ať to vydrží!

Čekáte závěr?

Asi by se slušel, ale co napsat? Nejsem marketingově nadaný, ale pokud jste se dostali až sem, pak to úplně marné nebude. Nebo možná jen čekáte, co z toho ještě vyleze. Už asi nic :) Možná snad, že se na tu dílničku, ze které poleze jedna řezba za druhou fakt těším a předem všem vřelý dík za podporu a je jedno, jestli bude třímístná. Každá bude super!

Zpět
 

Komentáře

Vaše jméno
E-mail
Název příspěvku
Komentář
Kontrola proti spamu:
 

Tento článek ještě neobsahuje žádný komentář. Buďte první, kdo nějaký napíše.

Spojovací svrtávací přípravek Profi sada F
Zakázková výroba nástrojů na dřevo
Sada řezbářských nožů Flexcut MC15
Úhlová pokosnice MasterBox